Ostatnio tworzę batiki z motywem polnych kwiatów. Gęstwina traw i kwiatów ogrodowych wydaje się być świetnym tematem na batik. Jeszcze nie jestem w pełni zadowolona z efektu. Wydaje mi się, że tło u góry nie jest dobrym rozwiązaniem. Następny batik roślinny zrobię bez tła. Zobaczymy co wyjdzie. Batik to wielka niewiadoma. Do końca nie wiadomo jaki będzie efekt.

Kończę jeszcze inne batiki roślinne – hortensje i lilie wodne oraz kolejny motyw z polnymi kwiatami. Potem wracam do zwierzaków czyli znowu kot i tym razem piesek – portret mojej Sabinki.
batik małgorzata jaskłowska

 

batik małgorzata jaskłowska

Dalej eksperymentuję z  kwiatami na ogrodowej grządce. Nie podobało mi się żółte tło na batikach powyżej.  Mimo, że batik lubi jasne kolory i raczej warto unikać ciemnych. Postanowiłam tym razem zrobić dużo liści i traw jasno zielonych i ciemne tło między nimi. Nie jestem zadowolona z efektu. Białe i różowe kwiaty mocno się wybijają a liści i łodyżek prawie nie widać. Ten niezbyt udany batik będzie dobry na bieżnik na stół. Wbrew pozorom batik dobrze nadaje się na serwetę na stół, ponieważ jest niezniszczalny i nie brudzi się.

kwiaty4

Ten batik jest rewelacyjny. To był mój pierwszy batik z ogrodowymi kwiatami. Pierwszy i super. Zastanawiam się jak to jest że pierwszy temat wychodzi super. Podoba się i chcę zrobić drugi podobny i wychodzi dużo gorzej. Mam ochotę nie popuścić i dalej próbować te polne kwiaty.

batik kwiaty

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *