depronJak do tej pory nie udało mi się opanować sztuki drukowania linorytu na tkaninie. Niestety nic z tego nie wyszło. Odbitkę można wykonać również w depronie (podkłady pod panele) zamiast na linorycie. Matrycę robi się trochę trduniej bo materiał jest miększy. Wycina się łatwiej ale nie tak równo.

Odbitka z depronu wychodzi łatwiej ale niestety daleko jej do ideału.

Zrobiłam probę na starym prześcieradle i wyszło całkiem dobrze. Pierwsze dobitki nie odbiły się dokładnie i potem zamalowałam ją farbami czarną i złotą. Kolejna odbitka była znacznie lepsza gdyż namoczyłam materiał.

Byłam calkiem zadowolona i zaryzykowałam odbitkę na koszulce. Niestety efekt mi się nie podoba. Odbitka ma swój urok, taki malarski. Ale nie wygląda dobrze. Z daleka nie widać właściwie co to jest. Obrazki na koszulkach powinny być wyraźne i łatwo rozpoznawalne z daleka.

Jeszcze popracuję nad tą koszulką.

 

2 Comments
  1. A jakich farb używać na tkaninie, żeby się nie sprały? Takich do malowania tkanin? Czy farby do linorytu?

    1. Zależy co się chce malować. Nie udało mi się rozwiązać problemu jak odbić linoryt na tkaninie. Farba do grafiki i farba olejna nie spiera się niby ale nie wiadomo co będzie po wielu praniach. Farba do grafiki i olejna w miare udaje się od odbijania linorytu, ale odbitka może się nie udać i zniszczymy tkaninę. Próbowałam farby do tkanin różnych firm i niestety nie udało mi się zrobić odbitki. Farby do tkanin zbijają się na matrycy i odbitka nie wychodzi.

Leave a reply

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *