Nowe bransoletki i naszyjniki. Robimy bransoletki i naszyjniki z koralików toho 8/0 na szydełku. Jest to bardzo pracochłonne zajęcie bo samo nawlekanie koralików a potem wydzierganie na szydełku zajmuje ok. 2 godzin. Zrobiłam też kilka modnych obecnie bransoletek na gumce – z koralików szklanych, muszlowych i metalowych. Wyglądają bardzo efektownie, szczególnie gdy nosi się kilka.

Od jakiegoś czasu zajmuję się biżuterią ręcznie robioną. Pracujemy razem z moją mamą. Pasją mojej mamy jest beading czyli robienie bransoletek z koralików na szydełku. Używamy głównie koralików toho 8/0 i 6/0 w różnych kolorach, oraz koralików preciosa i koralików perełkowych.

Ostatnio znudziły nam się bransoletki i naszyjniki ukośnik, które tworzą ukośną spiralkę w różnych kolorach. Spiralka właściwie wychodzi niejako sama. Wystarczy nawlekać koraliki w sekwencji tyle samo koralików tego samego koloru i spiralka wychodzi sama. Znacznie trudniejsze jest wykonywanie wzorów z koralików, gdyż koraliki należy nawlec wg. określonej sekwencji. Łatwo się pomylić przy dzierganiu na szydełku. Przy ukośniku wkuwamy się pod koralik tego samego koloru i łatwo uniknąć pomyłek. Robiąc wzór nie ma tego komfortu.

Istnieje program komputerowy (darmowy) który umożliwia narysowanie sobie wzoru. Następnie nawleka się koraliki wg. sekwencji stworzonej przez program i dzierga. Następnym razem pokaże zdjęcia bransoletek z koralików z wzorami.

naszyjnik z koralików toho
bransoletka i naszyjnik z koralików

 

Pasujący naszyjnik z białych koralików w kolorowe kwadraciki i bransoletka. Bransoletka jest dość krótka i przedłuzyłam ją dużym okrągłym koralikiem z muszki i dodałam muszlową zawieszkę.

 

bransoletka toho ręcznie robiona na szydełku i ręcznie robione kolczyki
bransoletka z koralików

Do tej pięknej bransoletki z różowych i fioletowych koralików dorobiłam kolczyki z koralików muszlowych i pasującą do nich zawieszkę. Zawieszki do bransoletek są dość drogie ale można też zrobić ładne zawieszki z koralików.

 

Leave a reply

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *